
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Brass |
| Pitch | 2.5 mm |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 2.5 mm |
| Housing Material | Nylon |
| Stack Height | 6 mm |
| Mounting Angle | Straight |
Stock: 43
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08410
Ext.Price$0.08410
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08410 | $0.08410 |
| 10 | $0.07491 | $0.74910 |
| 50 | $0.06672 | $3.33600 |
| 100 | $0.05996 | $5.99600 |
| 500 | $0.05388 | $26.94000 |
| 1000 | $0.04842 | $48.42000 |
| 3000 | $0.04351 | $130.53000 |
